Novinka:Microchip: Veľké zmeny na obzore?
(Kategória: Iné)
Zaslal wek
01.04.2018-00:00

Firmu Microchip určite netreba čitateľom mikroZone predstavovať. Nášmu redaktorovi sa podarilo získať exluzívny rozhovor s anonymným zdrojom blízkym tejto firme, ktorý vám dnes prinášame.

Rok 2016 bol veľkým rokom nákupov a predajov polovodičových firiem. Ani Microchip neostal pozadu...

... áno, zopár kúskov sa nám podarilo vychytiť z rybníka... Napríklad taký Micrel...

... a nedávno ste oznámili aj kúpu firmy MicroSemi. Microchip tradične vyrábal mikrokontroléry PIC a neskôr tiež sortiment analógových integrovaných obvodov. Micrel sa však okrem analógových špecialít venoval aj ECL logike a obvodom pre Ethernet. A MicroSemi je zase špecialista na aerospace a priniesli so sebou aj knowhow v oblasti FPGA. Toto sú predsa úplne rozličné oblasti polovodičov. Ako to ide dohromady s Microchipom?

No, to je dosť samozrejmé. Všimli ste si, že obe firmy začínajú na Micr...? Rovnako ako Microchip. To mohlo byť pre mnohých mätúce. A tak sme celú túto prekérnu situáciu takto elegantne vyriešili.

Hm, tak to je zvláštna motivácia. No dobre, ale čo ten Atmel?

No tak tí nám ležali v žalúdku už pekne dlho. A v tom zmätku nákupov a predajov si vlastne ani nevšimli, kto ich kupuje. Dobrý vtip, nie? A obzvlášť nás teší, ako sa nám podarilo jedným ťahom nahnevať prívržencov odvekých 8-bitových rivalov PICiek - fanúšikov 8051 aj AVR!

No áno, tie 8051 začali už dávnejšou kúpou SST. Potom ste kúpili vysokonapäťového špecialistu Supertex, a medzičasom pribudlo aj SMSC, s portfóliom obvodov do PC matičných dosiek a USB sortimentom... Tiež zvláštne kombinácie...

Ach, to boli tie drobné, všetky na "S"... Ale na ne sme už dávno zabudli. Nuž, asi máme slabosť na firmy, čo majú na začiatku mena niečo spoločné...

Hm, tak dobre.
Určite ste zaregistrovali nedávnu rošádu Freescale-NXP-Qualcomm-Broadcom (a aj Intel prejavil záujem). Môžete toto komentovať?


No to je len dobre, že sa navzájom požerú. Zjednoduší to našu robotu.

???

No určite je jednoduchšie kúpiť jednu firmu ako niekoľko.

Mienite kúpiť aj tieto firmy?

Samozrejme. A aj všetky ostatné. Trh sa zjednoduší, bude omnoho prehľadnejší, a nebude sa zbytočne stláčať cena výrobkov konkurenčným bojom. Ale možno necháme na pokoji Intel - sú zbytočne drahí, a nech si teda robia tie svoje procesoríky, ak ich to baví.

(V tomto mieste náš spolupracovník rozhovor prerušil. Začal mať pochybnosti o tom, že je jeho anonymný zdroj má skutočne dobré informácie. Takýto vývoj budúcnosti je predsa úplne nepredstaviteľný...

... alebo nie?)Táto novinka je z mikroZONE
( http://www.mikrozone.sk/news.php?extend.1344 )