Novinka:ST: nová (pod)rodina STM32L4+
(Kategória: Semiconductor-ZONE)
Zaslal wek
26.10.2017-09:54

ST ešte neoznámilo nový rad nízkopríkonových mcu s jadrom ARM Cortex-M4 s označením STM32L4+ (STM32L4Plus).

Vlastnosti
Jedná sa o vylepšenú rodinu STM32L4, so zvýšeným maximálnym hodinovým taktom pri zachovaní nízkej spotreby, zväčšenými pamäťami a pridanými perifériami.

Vzhľadom na to, že sa v bežnom číslovaní v tomto rade už viac-menej minuli stredné číslice trojčíslia za "L", označujúce podskupinu, ST začalo používať na tomto mieste písmená, a tak tieto obvody sú značené ako STM32L4Rx - a, ako to je už zvykom, ekvivalentný model s povolenými kryptografickými vlastnosťami má na tomto mieste číslicu/písmeno o jedno vyššiu, t.j. STM32L4Sx.Okrem 120MHz taktovacej frekvencie (oproti doterajším 80MHz), 640kB SRAM a do 2MB FLASH sú ako novinky pridané periférie pre zobrazovanie - 2D grafický akcelerátor, TFT kontrolér, a v najvyššom modeli aj MIPI-DSI rozhranie. Kuriozitou je úprava grafiky optimalizovaná na zobrazovanie na okrúhlych displejoch, čo naznačuje, že táto rodina bola priamo vyvinutá pre ovládanie smart hodiniek.

K vlajkovej lodi celého radu, STM32L4R9AI, bude k dispozícii Nucleo aj Eval doska, ako to vyplýva zo zmien v najnovšej verzii softwarového balíka CubeL4.Táto novinka je z mikroZONE
( http://www.mikrozone.sk/news.php?extend.1292 )